Pełnoletni harcerze i harcerki pełnią służbę, włączając się do akcji “Czuwam”. Pomagają potrzebującym w czasie pandemii i dzielą się braterstwem. Przeczytajcie historię z serii #lokalnibohaterowie.

Obecnie wszystkie działania – harcerskie i poza harcerskie – przeniosły się do Internetu. Co jednak mają zrobić osoby, które nie mają dostępu do komputerów? Z pomocą przyszedł Hufiec ZHP Warszawa Mokotów im. Szarych Szeregów ze Stołeczni harcerze.

– Razem z kolegą zbieram stare komputery. Te, które potrzebują naprawy, naprawiamy, a następnie oddajemy osobom potrzebującym – mówi druh Paweł Maurer, inicjator akcji „Mokokomp”.

– Uważam, że ta akcja odpowiada na realne potrzeby osób, które z różnych powodów nie mogą zapewnić dzieciom sprzętu do uczenia się. W tych czasach komputer jest bardzo ważnym medium dla dzieci, które przecież potrzebują kontaktu ze szkołą, rówieśnikami i światem. Dotychczas dostarczyliśmy 12 komputerów i 6 laptopów. W sumie pomogliśmy 18 rodzinom i to jest dla nas najważniejsze – dodaje druh Paweł.