Pełnoletni harcerze i harcerki pełnią służbę, włączając się do akcji “Czuwam”. Pomagają potrzebującym w czasie pandemii i dzielą się braterstwem. Przeczytajcie historię z serii #lokalnibohaterowie.

Pomocna Dłoń” – tak nazywa się inicjatywa, w ramach której pełni służbę pwd. Agnieszka Gruber z Hufiec ZHP Płock im. Obrońców Płocka 1920 roku z Chorągiew Mazowiecka ZHP.

„Wspólnie z innymi instruktorami pomagam potrzebującym. Wśród nich są osoby bezdomne. Uznaliśmy, że to właśnie oni w czasie tej epidemii mają wyjątkowo trudno. Władze apelują, aby pozostać w domu, a oni tego domu nie mają. Wydajemy im ciepłe posiłki, przygotowane przez naszych harcerzy wspólnie z rodzicami oraz instruktorami naszego hufca. Dlaczego to robię? Bo jestem harcerką! «Jeśli pytasz, dlaczego zostałam harcerką, to ci powiem, że nie mogłam uczynić inaczej»”.

Zespół „Pomocna Dłoń” tworzą pełnoletni instruktorzy, którzy każdego dnia pomagają potrzebującym.

„Nawiązując współpracę z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, otrzymujemy zgłoszenia potrzebujących seniorów. Robimy im zakupy, wyprowadzamy psy i odbieramy leki z apteki. Pomoc bezdomnym jest naszą, harcerską inicjatywą.”