Pełnoletni harcerze i harcerki pełnią służbę, włączając się do akcji “Czuwam”. Pomagają potrzebującym w czasie pandemii i dzielą się braterstwem. Przeczytajcie historię z serii #lokalnibohaterowie.

„Zdecydowałam się pełnić służbę. Jestem psychologiem i na co dzień pracuję z ludźmi. Od razu pomyślałam, że mogę oddać harcerzom, instruktorom to, co umiem. Uruchomiliśmy dla członków naszej chorągwi pomoc psychologiczną. Harcerze, instruktorzy mogą się do mnie zgłosić z problemami, które zauważają, z trudem, jaki przeżywają obecnie.

Najważniejsze dla mnie jest to, że właśnie tak się dzieje. Młodzież ma odwagę mówić o tym, co czuje, o tym, jak jest im trudno. Nakładają się do tego często sytuacje domowe, które nie są kolorowe, stres związany z obowiązkiem szkolnym. Dzielę z nimi ten trud, wysłuchuję, nie oceniam, wspieram. Takie jest moje zadanie w trakcie pełnienia służby. Dla każdego z nas to nowe doświadczenie, ale chciałabym wesprzeć ich, tak jak umiem i do tego namawiam każdego instruktora, który jest psychologiem, terapeutą. Pomóżmy tym, którzy na co dzień pomagają”.

Tak o swojej służbie opowiada hm. Ewelina Dżugan, zastępczyni komendanta ZHP Chorągiew Warmińsko – Mazurska im. Grunwaldu ds. kształcenia i pracy z kadrą.

Dziękujemy Wam wszystkim za pełnioną służbę!