Pełnoletni harcerze i harcerki pełnią służbę, włączając się do akcji “Czuwam”. Pomagają potrzebującym w czasie pandemii i dzielą się braterstwem. Przeczytajcie historię z serii #lokalnibohaterowie.

Grupa pełnoletnich harcerzy i harcerek z Hufiec ZHP Golub-Dobrzyń z Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP im. Mikołaja Kopernika pełni służbę na rzecz seniorów. W swoim regionie pomagają osobom starszym w zakupach i innych codziennych obowiązkach.

„Harcerz jest pożyteczny i niesie chętną pomoc bliźnim” – każdy harcerz zna ten punkt Prawa Harcerskiego – mówi harcmistrz Szymon Wiśniewski, koordynator harcerskiej służby. – W związku z tym postanowiliśmy zorganizować grupę pełnoletnich harcerzy, którzy będą gotowi pomóc seniorom, na przykład przynieść zakupy lub załatwić inną ważną sprawę.

Harcerze już wykonali pierwsze zakupy dla mieszkańców regionu. Ponadto przygotowują ciasta dla pracowników szpitala i pogotowia ratunkowego w Golubiu-Dobrzyniu.

– Przekazując ciasta, chcieliśmy podziękować służbom medycznym za ciężką pracę w tym trudnym czasie. – dodaje harcmistrz.