We wtorek 21 lipca 2020 r. na wieczną wartę odeszła hm. Danuta Rosner – założycielka warszawskiego szczepu „Błękitnych” im. T. Sygietyńskiego, dama krzyża oficerskiego orderu Polonia Restituta, odznaczona złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, złotym Krzyżem „Za zasługi dla ZHP” i – przede wszystkim – Orderem Uśmiechu.

Urodziła się w roku 1926 na terenie dzisiejszych Czechowic-Dziedzic na Śląsku. Do Warszawy przyjechała w roku 1962 i z nią związała całe dalsze swoje życie. Była autorką licznych wierszy i pieśni. Uczyła kolejne pokolenia harcerzy miłości do Ojczyzny. Razem z harcerską młodzieżą wyruszała na turystyczne szlaki Tatr i Bieszczad. Zawsze była blisko, służąc radą i dając ważne życiowe wskazówki.

Szczególną rolę Druhna Rosner odegrała jako wicekanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, popularyzując to wyjątkowe odznaczenie.

Uroczystości pogrzebowe hm. Danuty Rosner rozpoczną się w Warszawie na Powązkach Wojskowych we wtorek 28 lipca o godz. 13.00 mszą świętą, po której nastąpi odprowadzenie  do grobu rodzinnego na tamtejszym cmentarzu.