Harcerki i harcerze z Chorągwi Gdańskiej ZHP razem z Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez huragan w sierpniu 2017 r.  w ramach akcji „sadziMY”.

To już druga edycja inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy „sadziMY”, którą współorganizują Lasy Państwowe. Tym razem zaangażowało się w nią blisko 70 harcerzy i instruktorów z Chorągwi Gdańskiej ZHP. Harcerki i harcerze wraz z innymi uczestnikami akcji na powierzchni blisko 6,5 ha posadzili ponad 64 tys. nowych drzew.

Rytel jest miejscem najsilniej dotkniętym skutkami nawałnicy, jaka przeszła przez Polskę w sierpniu 2017 roku. Już w pierwszych dniach po przejściu żywiołu harcerze udali się w najbardziej poszkodowane miejsca i służyli swoją pomocą. Teraz ponownie przyjechali okazać wsparcie i pomóc – tym razem w odbudowie lasu.