Gala Dnia Myśli Braterskiej 2020 z pewnością dostarczyła wszystkim jej uczestnikom wielu wrażeń. Pełne motywacji wystąpienia prelegentów, ciekawe historie, inspirujące osoby, wyróżnieni drużynowi, a na koniec koncert zespołu Mikromusic. To wszystko miało miejsce 23 lutego w Warszawie.

Gala rozpoczęła się od wystąpień prelegentów. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z tą częścią wydarzenia w artykule „Trwa Gala DMB 2020„.

Po pierwszym wystąpieniu, czyli prezentacji phm. Krzysztofa Kasperka i pwd. Magdaleny Pałek, odbyło się przyznanie Odznaki Skautów Świata (Scouts of the Word Award). Jest to najwyższe odznaczenie przyznawane młodzieży w wieku 15-26 lat przez Światową Organizację Ruchu Skautowego (WOSM). Jej program oferuje możliwość nabycia wiedzy, umiejętności oraz wartości, potrzebnych aby stać się obywatelem świata. Dzisiaj tę odznakę otrzymało 15 instruktorów.

Druga część gali obejmowała jej główny element, czyli wręczenie Listów Pochwalnych Naczelniczki ZHP wyróżnionym drużynowym. Ponad 140 drużynowych odebrało listy z rąk przewodniczącego ZHP hm. Dariusza Supła oraz naczelniczki ZHP hm. Anny Nowosad.

Chcieliśmy powiedzieć wam: dziękujemy, że jesteście. Że stale wkładacie w to serce, pasje, namiętności. Że odkrywacie świat razem ze swoimi harcerzami i zuchami – powiedział do zgromadzonych przewodniczący ZHP.

Dziękujemy, że poświęcacie swój czas na to, aby kształtować kolejne pokolenia harcerek i harcerzy. (…) Wy jesteście prawdziwi i odważni w tym, co robicie. Pociągacie za sobą harcerzy, zuchy i wędrowników. Poświęcacie mnóstwo czasu i dajecie im coś niesamowitego i unikalnego. Dajecie im swoją uwagę, dajecie im swoje zainteresowanie, dajecie im wsparcie i za to wszystko raz jeszcze bardzo serdecznie wam dziękujemy – dodała naczelniczka ZHP.

Niespodzianką w końcowej części gali był koncert zespołu Mikromusic, który umilił wspólny czas, sprawiając, że atmosfera dzisiejszego wydarzenia była jeszcze bardziej niezwykła.

Ponad 140 drużynowych, kilkadziesiąt wolontariuszy, moc emocji i wzruszeń – tak podsumować można Galę Dnia Myśli Braterskiej 2020.

Mecenasem projektu jest Fundacja PKO Banku Polskiego. ZHP realizuje działania dofinansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.

autorka: pwd. Weronika Bączek