Za nami drugi dzień Betlejemskiego Zlotu 2020. Dnia pełnego pozytywnych wrażeń oraz wspólnych, choć w swoich miejscowościach, gier, konkursów, czy konferencji instruktorskiej i koncertu zespołu „Wołosatki”.

W pierwszej połowie dnia instruktorki i instruktorzy ZHP brali udział w wirtualnej konferencji dotyczącej zdrowia i dobrostanu psychicznego. W trakcie konferencji uczestnicy zapoznali się z zagadnieniami związanymi między innymi z rozpowszechnieniem zaburzeń psychicznych, poczuciem własnej wartości, czy też balansem między psychiką a duchowością.

Równocześnie harcerki i harcerze z całej Polski uczestniczyli w swoich miastach w grze miejskiej. Każdy zgłoszony na Betlejemski Zlot patrol, otrzymał pakiet z grą miejską, którą mógł zrealizować w swoim mieście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Po porannych aktywnościach uczestnicy zlotu zasiedli przed swoimi komputerami, aby wziąć udział w transmisji koncertu Harcerskiego zespołu wokalno-instrumentalnego „Wołosatki”. Harcerki i harcerze bawili się ze swoich domów w rytm największych harcerskich i turystycznych przebojów.

Wieczorem na uczestników czekały konkursy indywidualne, w których mogli wykazać się wiedzę o Betlejemskim Świetle Pokoju.

Już jutro na ręce przedstawicieli władz ZHP słowaccy skauci przekażą Betlejemskie Światło Pokoju, które ruszy w podróż po Polsce. Tegoroczne przekazywanie Światła odbywać się będzie zgodnie z rekomendacjami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Betlejemski Zlot dofinansowany jest ze środków Rządowego Programu Wsparcia Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.