Czuwam dla Ziemi - ,,Pomóż Nam Posprzątać Park"

Jakub Lasek
22/04/2021
~ 2 min czytania

Dzięki współpracy z Nadgoplańskim Parkiem Tysiąclecia dowiedzieliśmy się o organizacji akcji "Pomóż Nam posprzątać Park". Bez wahania zdecydowaliśmy się podjąć służbę. Kruszwicki park jest bardzo bliski naszym sercom, dlatego to dla nas bardzo ważna akcja. Zależy nam, by tutejsze tereny zielony były czyste.

Odbiorcami naszej służby są nie tylko mieszkańcy Kruszwicy, Gminy Kruszwica czy Powiatu Inowrocławskiego, ale także wszyscy turyści, którzy często tutaj przyjeżdżają. A poza tym - czysty teren będzie też korzystnie wpływał na faunę i florę, której w Nadgoplańskim Parku Tysiąclecia jest bardzo dużo!

W ramach służby wzięliśmy udział w akcji "Pomóż Nam posprzątać Park". Partnerem naszej służby był Nadgoplański Park Tysiąclecia. Jak wspomnieliśmy wyżej - liczba odbiorców była naprawdę spora i nie da się jej dokładnie określić. Dzięki naszej służbie na terenie kruszwickiego parku na nowo gości ład i porządek. Zniknęły śmieci na terenach zielonych, a także te, znajdujące się na brzegu Jeziora Gopło. Dzięki naszemu działaniu udało się zaangażować inne osoby, niebędące w ZHP, do zadbania o środowisko i podjęcia działania na rzecz środowiska.

Jak wspomnieliśmy już wcześniej - ten park to nie jest zwykły park. To miejsce bliskie naszym sercom, w tym miejscu siedzieliśmy sporą część życia od najmłodszych lat. Bardzo ważne jest, by mieć świadomość jak nasze zachowanie wpływa na Ziemię i działać tak, aby nie robić jej krzywdy. Akcja, w której wzięliśmy udział z pewnością nie była jednorazowa. Nasza drużyna organizuje wiele działań ekologicznych i bierze udział w różnych akcjach lokalnych, które sprzyjają ochronie środowiska.

Patrol zadaniowy z 14 Drużyny Wędrowniczej''Iniemamocni"