Organizatorzy 16. Światowego Mootu Skautowego, we współpracy z władzami Irlandii oraz Komitetem Światowym WOSM, zdecydowali o przełożeniu zlotu na rok 2022. To oznacza, że przygotowania reprezentacji ZHP do wyjazdu na Zieloną Wyspę i uczestnictwa w tym wydarzeniu zostają przedłużone o rok.

Priorytetem jest zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa. Dla nas, komendy zlotu, decyzja organizatorów jest w pełni zrozumiała. Będąc częścią międzynarodowej rodziny skautowej czujemy się za nią współodpowiedzialni. Podejmujemy wyzwanie wynikające z nowej sytuacji, jesteśmy otwarci na doświadczenia, które nas czekają. Cieszymy się, że możemy kontynuować przygotowania do wyprawy.

phm. Mateusz Janik

komendant Reprezentacji ZHP na Światowy Moot Skautowy w Irlandii

Komunikat Sekretarza Generalnego Światowej Organizacji Ruchu Skautowego można znaleźć tutaj.

Komunikat Komitetu Organizacyjnego MOOT znajduje się tutaj.

Pytania i odpowiedzi organizatorów MOOT  znajdziecie tutaj.