Specjalnościowa Akcja Szkoleniowa jest przeznaczona dla harcerzy (powyżej 16 roku życia) i instruktorów ZHP, którzy interesują się specjalnościami w ZHP. W trakcie wydarzenia uczestnicy i uczestniczki będą mogli poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu specjalności obronnej, ratowniczej, pożarniczej, łącznościowej i HSZ.

Poniżej znajduje się lista szkoleń i kursów, które odbędą się w trakcie Specjalnościowej Akcji Szkoleniowej 2019:
  • kurs służby informacyjnej,
  • podstawowy kurs ratownictwa taktycznego,
  • kurs asekuracji linowej (jako pojedyncze szkolenie),
  • szkolenie z budowy mostów i zjazdów linowych,
  • szkolenie z użycia AED.
Oprócz powyższych szkoleń w trakcie SASu czeka na Was jeszcze mnóstwo ciekawych zajęć, a wśród nich m.in.:
  • zajęcia z autoratownictwa w wodzie,
  • wyjazd na dwudniowe zajęcia do Ośrodka Szkoleniowego Straży Pożarnej w Bornym Sulinowie,
  • wyjazd na strzelnicę wojskową w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych (z pewnością nie po to, by ją zwiedzić),
  • zajęcia praktyczne ze sprzętem przeciwpożarowym,
  • zajęcia strzeleckie – wiatrówki i pistolety pneumatyczne oraz markery paintball’owe,
  • i wiele, wiele innych ciekawych zajęć!

SAS 2019 pozwoli uczestnikom i uczestniczkom nie tylko rozwijać swoje zainteresowania, ale nauczy ich także współpracy z organami państwowymi i służbami podczas sytuacji kryzysowych (np. stan klęski żywiołowej). W trakcie akcji będziemy współpracować z m.in. z Wojskiem Polskim, Ministerstwem Obrony Narodowej, Państwową Strażą Pożarną czy Ochotniczą Strażą Pożarną. Wydarzeniu przyświecać będzie hasło “Bądź gotów!”

SAS odbędzie się w terminie 3-16.08.2019 r. w miejscowości Próchnówko. Koszt udziału w akcji wynosi 700 zł.

Nie czekajcie – zgłoście się już dziś przez formularz zgłoszeniowy. Macie czas do 22.05.2019 r. W formularzu znajdziecie regulamin SASu.