Chcąc uczcić pamięć o Powstańcach Warszawy i złożyć hołd bohaterom, którzy w sierpniu i wrześniu 1944 roku walczyli o wyzwolenie stolicy, pragniemy włączyć się w obchody 75. rocznicy Powstania Warszawskiego. W imieniu miasta stołecznego Warszawy, Muzeum Powstania Warszawskiego, Chorągwi Stołecznej ZHP, Okręgu Mazowieckiego ZHR, Stowarzyszenia Harcerskiego oraz Skautów Europy zapraszamy was do udziału w Zlocie Harcerskim „Dziś jest pojutrze”.

Zlot „Dziś jest pojutrze” odbędzie się w Warszawie, mieście, które było terenem heroicznej walki o niepodległość. Potrwa od 29 lipca do 2 sierpnia. Program obejmuje m.in. spotkanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z Powstańcami Warszawskimi, warsztaty artystyczne, grę miejską, grę nocną „Nocna zmiana miasta” i akcję społeczną „Wolność łączy”.

Udział w zlocie stanowić będzie doskonałą okazję do poznania uczestników i świadków Powstania Warszawskiego – to cenne i inspirujące doświadczenie pozytywnie wpłynie zarówno na waszą pracę harcerską, jak i na osobisty rozwój każdego uczestnika. Zlot harcerski z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego daje możliwość pełnienia służby i uczestniczenia w żywej lekcji historii.

Podczas uroczystości, pełniąc służbę i okazując braterstwo żołnierzom Powstania Warszawskiego, upamiętnimy poległych w walce o wolność stolicy Polski i całego kraju. Zlot drużyn i zastępów największych organizacji harcerskich działających na terenie naszego kraju oraz ich gości będzie nie tylko znakiem wielkiego szacunku okazanego żołnierzom Armii Krajowej, ale także dowodem wierności ideałom, za które byli gotowi poświęcić swoje życie Powstańcy, w tym tak nam bliscy harcerze z Szarych Szeregów.

Rejestracja trwa od 5 marca do 30 kwietnia i jest prowadzona przez stronę internetową. Zachęcamy również do śledzenia Facebooka wydarzenia.