27 marca w budynku GK ZHP zostało podpisane porozumienie między Związkiem Harcerstwa Polskiego a Szczepem Harcerskim „Generał Maczek” w Bredzie(Holandia). Ze strony ZHP porozumienie podpisali: naczelniczka hm. Anna Nowosad i zastępca naczelniczki, komisarz zagraniczny ZHP hm. Karol Gzyl, ze strony formalnie zarejestrowanego szczepu jako stowarzyszenie Poolse Scoutgroep „Generaal Maczek” przewodniczący stowarzyszenia ks. Sławomir Klim i sekretarz Renata Majdańska.

Celem porozumienia jest udzielanie przez ZHP środowisku harcerskiemu w Holandii wszechstronnej pomocy, między innymi przy zdobywaniu stopni instruktorskich, szkoleniu i dokształcaniu a także umożliwienie udziału harcerzom z Holandii w przedsięwzięciach programowych (obozach, zlotach, rajdach).

Szczep Poolse Scoutgroep „Generaal Maczek” należy do Scouting Nederland. Organizacja ta, jak ZHP, jest członkiem WOSM i WAGGGS. Szczep „Generał Maczek” ma zgodę skautingu holenderskiego na noszenie polskich mundurów harcerskich.