Przez cały ubiegły tydzień (od 2 do 7 listopada 2019 r.) w słoweńskim kurorcie Kranjska Gora odbywała się największa konferencja edukacyjna organizowana przez europejskie regiony WAGGGS i WOSM.

Ponad 230 przewodniczek i skautów z 43 krajów miało niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w różnorodnych warsztatach i zajęciach. Chociaż profil uczestników był bardzo zróżnicowany, każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie i swojej organizacji.

Do wyboru były na przykład zajęcia na temat rozwoju duchowego, celów zrównoważonego rozwoju, różnorodności w skautingu, rozwoju umiejętności liderskich, kursów Woodbadge, zarządzania wolontariuszami, planowania strategicznego, rozwoju liczebnego organizacji itd. Ponadto każdego wieczoru miały miejsce różne, mniej lub bardziej oficjalne wydarzenia, takie jak ceremonie otwarcia i zamknięcia, wieczór międzynarodowy i wieczór słoweński, przyjęcie nowych darczyńców do Europejskiej Fundacji Skautowej, dyskoteka czy konkurs karaoke.

Oprócz ogromnej dawki wiedzy, umiejętności i inspiracji do pracy, największą wartością konferencji była możliwość nawiązania nowych kontaktów międzynarodowych i wymiany doświadczeń ze skautami z innych krajów.

Związek Harcerstwa Polskiego reprezentowali: hm. Ewa Zubielik, phm. Anna Omiecińska i hm. Robert Kawka.