Seminarium Juliette Low (JLS) to jedno z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń organizowanych przez WAGGGS. W tym roku będzie miało miejsce również w Polsce!

Seminarium Juliette Low odbywać się będzie w dniach 14-20 listopada 2019 r. w 20 lokalizacjach na świecie, w tym w Harcerskim Ośrodku Morskim w Pucku. O samym wydarzeniu i jego lokalizacjach możecie przeczytać na oficjalnej stronie JLS po angielsku oraz tutaj po polsku. Zgłoszenia trwają do 17 lutego.

JLS to seminarium kształceniowe, którego celem jest przede wszystkim inspirowanie młodych ludzi do rozwijania umiejętności liderskich. Głównym założeniem Seminarium Juliette Low jest przygotowanie uczestniczek i uczestników do bycia liderami zmian w swoich społecznościach lokalnych. Udział w seminarium ma pomóc w przełamywaniu barier i inspirowaniu do podejmowania działań na rzecz wspólnoty lokalnej, ze szczególnym uwzględnieniem roli człowieka w kształtowaniu współczesnego świata. Po zakończeniu seminarium uczestnicy będą zobowiązani do przeprowadzenia przygotowanego przez siebie projektu we własnym środowisku.

Do udziału w Seminarium Juliette Low zapraszamy wszystkich, którzy:

• są aktywnymi członkami ZHP i mają opłacone składki członkowskie,
  • w czasie seminarium będą w wieku 20-30 lat,
  • są w stanie swobodnie komunikować się w języku angielskim (i/ lub w następujących językach: hiszpański, francuski, arabski, suahili, mandaryński, gdyż niektóre z seminariów będą dwujęzyczne),
  • chcą podnosić swoje umiejętności liderskie w celu wspierania i kształtowania ZHP,
  • są otwarci na innych ludzi i inne kultury, ciekawi świata, gotowi na nowe doświadczenia i wyzwania,
  • posiadają zdolności adaptacyjne,
  • są dojrzałymi i odpowiedzialnymi obywatelami,
  • będą w stanie samodzielnie zorganizować wszystkie formalności związane z podróżą do miejsca, w którym odbywać się będzie seminarium (ubezpieczenie, bilety itd.),
  • będą gotowi przeprowadzić projekt po zakończeniu Seminarium Juliette Low, który będzie miał na celu przekazanie umiejętności i wiedzy uzyskanej podczas seminarium około 100 osobom w wieku 12-18 lat.

Jeszcze do niedzieli 17 lutego można się zgłosić na to niesamowite wydarzenie! Więcej informacji na temat seminarium, warunków uczestnictwa i zgłoszeń znajdziecie na stronie https://work.zhp.pl/jls/

Aby zgłosić się na seminarium należy:

1. Sprawdzić, czy dana osoba spełnia wszystkie wymienione wyżej wymagania.
  2. Wypełnić formularz zgłoszeniowy (w terminie do 17.02.)
  3. Przesłać zgodę Komendanta Hufca oraz opinię Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. zagranicznych na adres e-mail: [email protected] (w terminie do 17.02.)
  4. Uzyskać od nas potwierdzenie zakwalifikowania się i zapisu na listę uczestników.
    W związku z ograniczoną liczbą miejsc organizatorzy na podstawie przesłanych dokumentów i wypełnionego formularza podejmą decyzję o zakwalifikowaniu danej osoby lub umieszczeniu jej na liście rezerwowej.
  5. Po uzyskaniu potwierdzenia należy wpłacić dodatkową składkę członkowską zadaniową w wysokości 500 zł na podane konto.
  6. Dalszy proces rejestracji będzie prowadzony bezpośrednio przez WAGGGS. Zakwalifikowane osoby otrzymają od nas wszystkie niezbędne wskazówki.

Udział w JLS z pewnością będzie niezapomnianym doświadczeniem kształceniowym, wspaniałą przygodą w międzynarodowym środowisku, ale także wyjątkową okazją do zawarcia przyjaźni i inspiracją, motywującą do zmieniania świata na lepsze.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości zachęcamy do kontaktu mailowego: [email protected]

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

W imieniu Komendy Juliette Low Seminar w Polsce

phm. Monika Grądecka