Na każdym poziomie naszej organizacji pamiętamy o bezpieczeństwie. Zapewniamy je naszym podopiecznym podczas zbiórek, biwaków czy obozów. Aby stale podnosić swoje kwalifikacje w tej dziedzinie zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji „Bezpieczeństwo w ZHP”, która odbędzie się 13 kwietnia w Łodzi.

Podczas konferencji zaplanowane są dwa bloki zajęciowe, w których wezmą udział wszyscy uczestnicy. Pierwszy z nich – „Odpowiedzialność instruktora za naruszenie zasad bezpieczeństwa” – poprowadzi hm. Joanna Prokop-Struś. Drugi natomiast dotyczyć będzie cyberbezpieczeństwa.

Oprócz tego uczestnicy, podzieleni na mniejsze grupy, będą uczestniczyć w trzech półtoragodzinnych panelach.

O bezpieczeństwie w harcówkach i miejscach, w których przebywają dzieci i młodzież oraz aspektach związanych z ochroną przeciwpożarową, przepisami i informacjami, które nas obowiązują, opowiedzą hm. Wojciech Cabaj i hm. Bartłomiej Jakóbczak.

Bezpieczne wykonywanie zadań podczas pracy harcerskiej – praca w zastępach, praca z narzędziami, gwałtowne zjawiska pogodowe, zabezpieczenie medyczne – będą przedmiotem bloku, który poprowadzą hm. Dariusz Brzuska i hm. Agnieszka Kalińska-Brzuska.

Blok dotyczący bezpieczeństwa i higieny pracy harcerskiej poprowadzi hm. Marek Klimowski. W trakcie tego panelu uczestnicy dowiedzą się więcej także na temat szkoleń, kwalifikacji i uprawnień kadry i wolontariuszy oraz bezpieczeństwa wykonywanych przez nich prac.

Konferencja odbędzie się 13 kwietnia 2019 roku w Pałacu Młodzieży w Łodzi (al. Wyszyńskiego 86). Zgłoszenia odbywają się przez formularz i trwają do 1 kwietnia 2019 roku. Koszt udziału w konferencji wynosi 29 zł i zawiera koszty wyprawki i obiadu. Wpisowe należy wpłacać na konto: 36 1140 1010 0000 5392 2900 1056. W tytule prosimy wpisać: DSCZ – imię i nazwisko – Bezpieczeństwo w ZHP