We wtorek rano po raz dziesiąty Betlejemskie Światło Pokoju wyruszyło w podróż przez Morze Bałtyckie. Załoga Zawiszy Czarnego, flagowego żaglowca Związku Harcerstwa Polskiego, pokona Bałtyk i przekaże Światło skautom z Litwy.

W Grocie Narodzenia Pańskiego, w Betlejem, płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku zapala się płomień, który niesiony przez skautów z wielu krajów i kontynentów obiega świat.

W miniony weekend prawie 4000 harcerek i harcerzy spotkało się w Zakopanem, aby wspólnie przygotować się do odebrania Światła, aby następnie rozjechać się po Polsce, by podjąć wyzwanie zaniesienia Betlejemskiego Światła do wszystkich, którzy pragną przeżyć bożonarodzeniową radość.

W tym roku Betlejemskiemu Światłu Pokoju towarzyszy hasło „Światło, które daje moc”. Związek Harcerstwa Polskiego razem z Caritas Polska zachęcają do połączenia się w geście pokoju i braterstwa. Wystarczy nabyć świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, odebrać Betlejemskie Światło Pokoju i zanieść do swojego domu, aby mogło zagościć na Wigilijnym stole.