W sobotę 7 września 2019 roku w godz. 12.00-19.00 w Ogrodzie Saskim w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania, podczas którego znani polscy aktorzy, przy akompaniamencie specjalnie na tę okazję dobranej muzyki, przeczytają utwory polskich pisarzy.

W Ogrodzie Saskim usłyszeć będzie można: Nowele polskie, czyli Dobrą panią – Elizy Orzeszkowej, Dym Marii Konopnickiej, Katarynkę Bolesława Prusa, utwór Mój ojciec wstępuje do strażaków Brunona Schulza, Orkę Władysława St. Reymonta, Rozdzióbią nas kruki, wrony… Stefana Żeromskiego, Sachema Henryka Sienkiewicza i Sawę Henryka Rzewuskiego.

Uroczystej inauguracji Narodowego Czytania dokona Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda wraz z Małżonką Panią Agatą Kornhauser-Dudą.

Zachęcamy harcerzy z rodzinami i zastępy harcerskie do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. W załączniku znajduje się ulotka ze szczegółowym harmonogram wydarzenia.

NC2019 ulotka