RODO, czyli rozporządzenie o ochronie danych osobowych, to rozporządzenie unijne zawierające przepisy o ochronie osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych oraz przepisy o swobodnym przepływie danych osobowych. W ZHP spotykamy się z nim w codziennej pracy.

W związku z tym 17 września 2019 roku o godzinie 20.30 odbędzie się internetowe szkolenie z RODO skierowane do drużynowych ZHP. Tutaj znajduje się link, przez który będzie można się połączyć i uczestniczyć w szkoleniu. Do udziału w szkoleniu potrzebne jest jedynie konto w Office 365. W trakcie spotkania będzie można zadawać pytania na czacie, który będzie dostępny po dołączeniu użytkownika do szkolenia on-line.

Zachęcamy do uczestnictwa. Jednocześnie prosimy o wcześniejsze zalogowanie się pod wskazanym linkiem, ponieważ niezależnie od liczby uczestników szkolenie rozpocznie się punktualnie o 20.30.

Jeżeli ktoś nie może uczestniczyć w szkoleniu, przypominamy, że każdy drużynowy i instruktor może w dowolnym momencie wziąć udział w internetowym szkoleniu z RODO.

Szkolenie składa się z 3 części:

• film (około 30 minut), w którym Inspektor Ochrony Danych Osobowych Andrzej Rybus-Tołłoczko porusza najważniejsze aspekty związane z ochroną danych osobowych z perspektywy drużynowego,
  • checklista z najważniejszymi rzeczami, o których drużynowy powinien pamiętać,
  • test wiedzy zakończony wydaniem certyfikatu ukończenia szkolenia (do pobrania w pdf).

Szkolenie znajduje się pod adresem edu.zhp.pl i jest dostępne po zalogowaniu przy użyciu konta w Office 365.