Start Aktualności Wojewoda Lubuski wspiera lubuskich harcerzy

Wojewoda Lubuski wspiera lubuskich harcerzy

Wojewoda Lubuski wspiera lubuskich harcerzy

W siedzibie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się dzisiaj spotkanie przedstawicieli Chorągwi Ziemi Lubuskiej Związku Harcerstwa Polskiego z Wojewodą Lubuskim Panem Władysławem Dajczakiem. Chorągiew podczas spotkania reprezentował były Komendant Chorągwi hm. Grzegorz Bazydło wspólnie z Kuratorem Sądowym Chorągwi hm. Grzegorzem Woźniakiem.

Podczas spotkania poruszona została tematyka aktualnego stanu prawnego i finansowego Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP, a także aktualne działania jakie podejmują lubuscy harcerze w zakresie kształcenia i rozwoju kadry, także w oparciu o środki pochodzące z ROHiS (Rządowy Program Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych). “Wsparcie finansowe jakie otrzymujemy z ROHiS pozwala nam w znaczący sposób zintensyfikować pracę z kadrą w naszym województwie” – podkreślił były komendant hm. Grzegorz Bazydło.

Spotkanie było także okazją do podziękowania za wieloletnią owocną współpracę oraz wsparcie ponadczterystuosobowej reprezentacji lubuskich harcerzy w Zlocie z okazji 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego. Nie zabrakło także tradycyjnego harcerskiego akcentu, jakim jest chusta harcerska Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP, która również trafiła do rąk Pana Władysława Dajczaka jako przyjaciela lubuskich harcerzy.