Za ponad dwa miesiące odbędzie się VI Zlot Kadry, w którym weźmie udział ponad 450 harcerek i harcerzy z całej Polski. W niedzielę w Perkozie spotkali się organizatorzy zlotu, aby wspólnie dopracować ostatnie szczegóły.

W wizji lokalnej uczestniczyli: komenda zlotu, przedstawiciele komend form zlotowych i szefowie służb. Spacerując po terenie ośrodka Perkoz, dyskutowali oni między innymi o rozmieszczeniu podobozów czy życiu na zlocie.

Ważnym elementem zlotu będzie wspólne gotowanie na ogniskach, dlatego też podczas wizji lokalnej nie mogło zabraknąć tego elementu. Wspólne przygotowywanie posiłku było czasem na rozmowy o planowanych zajęciach i innych aktywnościach, które przygotowują komendy dla uczestników poszczególnych form.

Zlot Kadry ZHP jest organizowany co dwa lata dla instruktorów naszej organizacji. Jest on świetną okazją do wymiany doświadczeń, poznania osób z całej Polski, a także do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. W tym roku odbędzie się on w terminie 14-18.08.2019 roku w ośrodku Perkoz.