Wspieranie kadry to jeden z ważniejszych obszarów działalności Związku Harcerstwa Polskiego. Drużynowy czy instruktor – każdy z nich potrzebuje życzliwej pomocy i motywacji. Dlatego też XL Zjazd ZHP zobowiązał Główną Kwaterę ZHP do opracowania, wdrożenia i systematycznej ewaluacji programu wspierania kadry programowej.

Przez cały ubiegły rok grupa koncepcyjna ds. wspierania programowo-metodycznego tworzyła i konsultowała treść Programu wspierania kadry programowej i metodycznej, który ostatecznie został przyjęty przez Główną Kwaterę ZHP z końcem 2018 roku.

W związku z przeprowadzonymi pracami, jednym z zadań Głównej Kwatery ZHP jest przyjęcie nowej wersji odznak dla kadry metodycznej i programowej. Zachęcamy was do zapoznania się z ich aktualnymi propozycjami oraz wypełnienia ankiety, która skierowana jest do instruktorów ZHP i zawiera pytania związane nową koncepcją odznak.

Zwracamy się z prośbą o zaangażowanie się w badanie, a także wypromowanie go w swoich środowiskach. Ankieta będzie aktywna do 20 stycznia 2019 roku. Wszystkie informacje odnośnie procesu tworzenia i konsultowania Programu oraz nowej wersji odznak można znaleźć na HUB informacyjnym Głównej Kwatery.