Dzień Myśli Braterskiej to idealny moment na podjęcie służby i przygotowanie czegoś niezwykłego dla innych harcerzy. Pod znakiem służby i intensywnych przygotowań upłynął ten wyjątkowy dzień organizatorom Gali z okazji Dnia Myśli Braterskiej 2019.

Z samego rana z Warszawy w kierunku Zabrza wyruszyli: organizatorzy wydarzenia, ekipa ZHP360 oraz zespół techniczny. Gdy tylko dotarli na miejsce, wszyscy zakasali rękawy i ruszyli do pracy. A było naprawdę sporo do zrobienia!

Poczynając od przewiezienia całego sprzętu szybem kopalnianym 320 m. pod ziemię, przechodząc przez zbudowanie sceny oraz zainstalowanie oświetlenia i nagłośnienia, a kończąc na przygotowaniach pakietów z upominkami dla nominowanych. Zaplanowanie logistyki wydarzenia odbywającego się kilkaset metrów pod ziemią wymaga naprawdę wielu przygotowań. Na szczęście, dzięki dobrej organizacji pracy wolontariuszy, udało się zrealizować niemalże wszystkie wyznaczone na dzisiaj zadanie.

Ważnym elementem przygotowań było również szczegółowe zaplanowanie transmisji ZHP 360, dzięki której wszyscy razem będziemy mogli śledzić Galę i poznać wyniki Plebiscytu Instruktorskiego “Niezwyczajni 2018”.

Czasu na to wszystko nie ma tak dużo, bo już jutro od 13.30 zaczną zjeżdżać się goście Gali. Do tego czasu wszystko musi być dopięte na ostatni guzik.

Obchody Dnia Myśli Braterskiej 2019 kończymy z radością w sercach, dziękując wszystkim Druhnom i Druhom za ich ciepłe słowa i dołączenie do akcji #załóżmundur. A jutro wielki dzień i Gala Dnia Myśli Braterskiej. Trzymajcie kciuki za swoich faworytów!

Mecenasem gali jest Fundacja PKO Banku Polskiego. Gala została dofinansowana ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018–2030.

autorka: phm. Marta Rybak