W odpowiedzi na potrzeby instruktorek i instruktorów ZHP 6 marca wieczorem odbyło się internetowe szkolenie z RODO. Cieszyło się ono dużą popularnością w naszej organizacji. W szkoleniu wzięło udział 689 członkiń i członków ZHP.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się, czym jest RODO, co możemy uznać za dane osobowe oraz w jaki sposób na co dzień, jako instruktorzy, je przetwarzamy. Ważną częścią spotkania było omówienie tego, komu możemy przekazywać dane osobowe oraz zapoznanie się z pojęciem naruszania ochrony danych osobowych.

Uczestnicy poznali również swoje prawa zawarte w RODO, czyli prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych i prawo do ograniczenia przetwarzania. Ponadto instruktorzy zdobyli wiedzę o tym, czym są oraz jak należy prowadzić rejestry czynności przetwarzania i rejestr kategorii czynności przetwarzania. Ostatnia część spotkania poświęcona była bezpiecznemu przechowywaniu danych osobowych.

Dziękujemy organizatorom za przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia.

Wkrótce podamy datę kolejnego szkolenia on-line, a tymczasem zachęcamy do obejrzenia wczorajszego nagrania: Szkolenie z RODO.