W dniach 26-28 kwietnia odbyło się coroczne spotkanie Grupy V4B3 czyli grupy krajów wyszehradzkich i bałtyckich. Na Litwie w Wilnie spotkali się delegaci organizacji skautowych z Litwy, Estonii, Słowacji, Czech, Węgier i Polski. Brakowało jedynie reprezentanta Łotwy. ZHP reprezentowali szefowa Zespołu ds. V4B3 Wydziału Zagranicznego hm. Agnieszka Pospiszyl i współpracownik zespołu phm. Mateusz Janik z Chorągwi Gdańskiej.

Spotkanie zaczęło się w piątek wieczorem od nieformalnej kolacji i rozmów kuluarowych, podczas których uczestnicy mieli okazję lepiej się poznać. Sobotę oraz niedzielę spędzili intensywnie pracując. Rozmowy dotyczyły m.in. przygotowań do zbliżającej się Europejskiej Konferencji Skautowej w Chorwacji i współpracy przy organizacji przyjęcia podczas Jamboree w USA (oba wydarzenia latem 2019 r.). Dyskutowano nad nową nazwą dla grupy V4B3, wyznaczono harmonogram działań i tematy następnych spotkań. Ustalono, że przyszłoroczne spotkanie grupy V4B3 odbędzie się na Słowacji.

Nasi instruktorzy zdołali jeszcze zobaczyć co nieco Wilna – ciężko było się z nim żegnać, a szczególnie z przepiękną słoneczną pogodą – i w poczuciu dobrze wypełnionych obowiązków w niedzielę po południu wrócili do Polski.