6 czerwca w Sali Kominkowej Głównej Kwatery ZHP odbyła się zbiórka z komendantami i skarbnikami chorągwi. W spotkaniu wzięła udział Główna Kwatera ZHP pod przewodnictwem naczelniczki ZHP hm. Anny Nowosad.

Zbiórka rozpoczęła się od rozmowy na temat RODO oraz podsumowania wizyt naczelniczki ZHP hm. Anny Nowosad i zastępczyni naczelniczki ZHP hm. Justyny Sikorskiej w poszczególnych chorągwiach. Kolejne punkty obrad stanowiły: omówienie zasad działania drużyn reprezentacyjnych chorągwi, udział w uroczystościach centralnych oraz realizacja porozumienia ze Stowarzyszeniem Szare Szeregi. Na koniec pierwszej części zbiórki uczestnicy rozmawiali o rocznicy przejścia ZHP do konspiracji i planowanych w związku z tym przez Główną Kwaterę ZHP i Muzeum Harcerstwa działaniach.

Od zaprezentowania przez hm. Macieja Młynarczyka propozycji programowej PRO „Płomień Braterstwa” rozpoczęła się poobiednia część spotkania. Komendanci i skarbnicy rozmawiali o idei, wartościach i genezie propozycji. Następnie poruszony został temat współpracy zagranicznej jednostek ZHP. Zbiórka zakończyła się omówieniem zasad funkcjonowania Harcerskiej Szkoły Ratownictwa, które przedstawił hm. Maciej Rutkowski.