Centrum Warszawy, w tle widać Pałac Kultury i Nauki, świeci słabe zimowe słońce. W ten, wyjątkowo ciepły jak na tę porę roku, sobotni poranek szefowie i członkowie chorągwianych zespołów zajmujących się komunikacją i promocją oraz członkowie komend chorągwi odpowiedzialni za ten obszar spotkali się z przedstawicielkami Wydziału Komunikacji i Promocji GK ZHP.

To był krótki, ale intensywnie spędzony czas. Atmosfera sprzyjała twórczej pracy i wymianie doświadczeń. Wśród uczestników spotkania czuć było chęć do pracy i potrzebę dzielenia się dobrymi praktykami.

Podczas spotkania uczestnicy wypracowali formy współpracy między WKiP a zespołami chorągwianymi. Zadecydowali o częstotliwości spotkań oraz zakresie wsparcia. Wspólnie zastanawiali się również nad zadaniami stojącymi przed szefami zespołów zajmujących się promocją na poziomie chorągwi i hufca. Ostatnim elementem spotkania była dyskusja o mianach kadry wspierającej i mapie kompetencji.

„Z taką ekipą w terenie można wszystko” podsumowała spotkanie szefowa WKiP hm. Martyna Kowacka. Następne spotkanie w październiku, a w międzyczasie uczestnicy zobaczą się na Forum Komunikacji i Promocji, które odbędzie się już w czerwcu i podczas Zlotu Kadry.