W weekend w Warszawie odbyło się spotkanie wszystkich zespołów, które przygotowują European Jamboree 2020. W wydarzeniu wzięło udział 80 osób z Polski i z zagranicy, które współorganizują to największe edukacyjne przedsięwzięcie 2020 roku.

W piątek odbyła się sesja „witaj w zespole” – członkowie Jamboree Planning Team mieli okazję poznać się z innymi uczestniczkami i uczestnikami oraz dowiedzieć się więcej o samym EJ2020.

Sobota byłą naprawdę pracowita – spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia w strukturę projektu. Nie zabrakło również czasu na porozmawianie o tym, jakie wsparcie w organizacji tego przedsięwzięcia zapewnia WOSM, WAGGGS i Miasto Gdańsk. Dyskutowano także o tym jak będzie wyglądał program oraz co czeka na International Service Team. Następnie nadszedł czas na przybliżenie uczestnikom pracy poszczególnych obszarów. Niezwykle ważnym elementem były popołudniowe spotkania w mniejszych grupach, podczas których rozmawiano o bieżących działaniach i planach. Był to także moment, aby zadać pytania innym zespołom.

W niedzielny poranek spotkali się szefowie poszczególnych departamentów, aby wspólnie porozmawiać o dalszych działaniach. Następie każdy zespół zaprezentował swoje zadania na najbliższe ponad półtora roku. Było to niezwykle ważne, aby zespoły mogły uświadomić sobie, jak ich praca wpływa na inne zespoły oraz jak ważna jest ich współpraca przy organizacji zlotu.

Europejskie Jamboree 2020 to wyjątkowy zlot przygotowywany dla organizacji skautowych regionu europejskiego WOSM i WAGGGS, w którym uczestniczyć będą także goście spoza naszego kontynentu. Odbędzie się on w terminie 27.07-6.08.2020 roku na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku. Hasło wydarzenia to „ACT”, czyli „Działaj” – ma ono zachęcać do działania lokalnego tak, aby przynosiło ono globalne skutki. Organizatorem tego inspirującego i pełnego przygód przedsięwzięcia jest Związek Harcerstwa Polskiego, który wspierany jest przez WOSM, WAGGGS i Miasto Gdańsk.