100 hektarów lasu, czyli 300 tysięcy drzew zasadzą dziś i jutro między innymi harcerze i harcerki z Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP, którzy biorą udział w odnawianiu lasu po klęsce. Jest to inauguracja ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew „sadziMY” realizowanej przez Prezydenta RP we współpracy z Lasami Państwowymi.

Rytel jest miejscem najsilniej dotkniętym skutkami nawałnicy, jaka przeszła przez Polskę w sierpniu 2017 roku. Już w pierwszych dniach po przejściu żywiołu harcerze udali się w najbardziej poszkodowane miejsca i służyli swoją pomocą. Teraz, prawie 2 lata po tych tragicznych wydarzeniach, ponownie przyjechal okazać wsparcie i pomóc – tym razem w odbudowie lasu.

To nie pierwszy raz, kiedy harcerki i harcerze pomagają w sadzeniu drzew na terenach poklęskowych. Udział członków ZHP w przedsięwzięciu „sadziMY” jest kolejnym elementem wielkiej akcji Związku Harcerstwa Polskiego „sadzimy las na 100-lecie”, która potrwa do końca 2021 roku.