Już po raz 46 w Kielcach zakręci się Wiatraczek! Oznacza to, że na 11 dni Kielce staną się najbardziej kolorowym, rozśpiewanym i roztańczonym miejscem w Polsce. W tym roku Festiwal potrwa od 11-21 lipca.

W koncertach, przeglądach oraz warsztatach tegorocznego Wiatraczka weźmie udział ponad 900 młodych artystów z całej Polski, Kanady oraz Ukrainy. Będą oni ćwiczyć swój warsztat taneczny oraz wokalny pod okiem profesjonalnych instruktorów artystycznych. Uczestnicy będą także w ramach przeglądów konkursowych walczyć o brązowe, srebrne oraz złote „Jodły”.

Festiwal to wydarzenie skierowane zarówno do uczestników, jak i mieszkańców Kielc oraz turystów – codziennie mogą oni uczestniczyć w przygotowanych specjalnie dla nich koncertach. Dlatego jeśli ktoś odwiedza Kielce to serdecznie zapraszamy:

• 13 lipca o 20.00 na Koncert „Gospodarze-Gościom” w Amfiteatrze Kadzielnia,
  • 14 lipca od 15.00 na Piknik Rodzinny, Korowód Festiwalowy oraz Akcję Największy Zespół Rockowy na kieleckim Rynku,
  • 15 lipca o 19.00 na Koncert „Zakręceni na Kielce” na kieleckim Rynku,
  • 16 lipca o 19.00 na Koncert „Zakręceni na Kielce” na kieleckim Rynku,
  • 17 lipca o 19.00 na Koncert „Zakręceni na Kielce” na kieleckim Rynku,
  • 18 lipca od 17.00 na Koncert Międzypokoleniowy oraz Konkurs Piosenki Harcerskiej na kieleckim Rynku,
  • 19 lipca o 19.00 na Koncert „Młodzi Dobrze Rockujący” na kieleckim Rynku,
  • 20 lipca o 19.30 na Koncert Galowy Laureatów w Amfiteatrze Kadzielnia.

Zachęcamy Was gorąco do bycia na bieżąco z 46. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalem Kultury Młodzieży Szkolnej! Obserwujcie nas na:
Stronie internetowej
Facebooku