Start Aktualności Prezydent RP objął Patronatem Narodowym Ogólnopolską Zbiórkę Alertu Pamięci

Prezydent RP objął Patronatem Narodowym Ogólnopolską Zbiórkę Alertu Pamięci

fot. Patryk Sikora
Prezydent RP objął Patronatem Narodowym Ogólnopolską Zbiórkę Alertu Pamięci

Prezydent RP Andrzej Duda objął Patronatem Narodowym w Stulecie Odzyskania Niepodległości Ogólnopolską Zbiórkę Alertu Pamięci.

Ogólnopolska Zbiórka Alertu Pamięci odbędzie się w dniach 27-28.09 w Warszawie. Weźmie w niej udział ponad 2500 harcerek i harcerzy ze wszystkich chorągwi. Wspólnie uczczą oni 80. rocznicę rozpoczęcia przez ZHP działalności konspiracyjnej pod kryptonimem “Szare Szeregi” oraz będą mieli przywilej i zaszczyt spotkać się z ostatnimi żyjącymi świadkami historii – Druhnami i Druhami z Szarych Szeregów.

Patronat Narodowy Prezydenta RP przyznany jest przedsięwzięciom, które służą upamiętnieniu oraz pielęgnowaniu niepodległościowych postaw, dokonań i aspiracji. Cieszymy się, że Pan Prezydent postanowił objąć nim również naszą Ogólnopolską Zbiórkę Alertu Pamięci.