Prezydent RP Andrzej Duda objął Patronatem Narodowym w Stulecie Odzyskania Niepodległości Ogólnopolską Zbiórkę Alertu Pamięci.

Ogólnopolska Zbiórka Alertu Pamięci odbędzie się w dniach 27-28.09 w Warszawie. Weźmie w niej udział ponad 2500 harcerek i harcerzy ze wszystkich chorągwi. Wspólnie uczczą oni 80. rocznicę rozpoczęcia przez ZHP działalności konspiracyjnej pod kryptonimem “Szare Szeregi” oraz będą mieli przywilej i zaszczyt spotkać się z ostatnimi żyjącymi świadkami historii – Druhnami i Druhami z Szarych Szeregów.

Patronat Narodowy Prezydenta RP przyznany jest przedsięwzięciom, które służą upamiętnieniu oraz pielęgnowaniu niepodległościowych postaw, dokonań i aspiracji. Cieszymy się, że Pan Prezydent postanowił objąć nim również naszą Ogólnopolską Zbiórkę Alertu Pamięci.