W ramach Znaku Służby Kulturze postanowiliśmy zatem, aby jednym z działań naszej drużyny wędrowniczej było podjęcie się współorganizacji festiwalu Balfolk.pl zrzeszającym tancerzy z całej Europy. Nasza rola opierała się na przygotowaniu i montażu elementów scenografii, zbudowaniu fotobudki, obsłudze biura festiwalowego oraz na sprawdzaniu biletów. Naszym celem była pomoc w początkującym festiwalu, który promuje chęć obcowania ze światem tradycyjnego tańca. Największą trudnością dla drużyny było współorganizowanie po raz pierwszy tego typu festiwalu. Do tego odczuwalne były bariery językowe między przyjezdnymi z zagranicy, ale to okazało się kwestią czasu, aby przekonać się do używania obcego języka.

Dzięki organizacji festiwalu Balkofolk.pl poznaliśmy zasady pracy biura festiwalowego, poprawiliśmy swoje praktyczne umiejętności władania językami obcymi oraz mogliśmy docenić ogrom pracy organizatorów festiwalu poprzez spojrzenie na niego z ich perspektywy.

Phm. Emilia Wadas – Hufiec Łódź-Bałuty, kierowniczka Referatu Wędrowniczego Chorągwi Łódzkiej – 97 Łódzka Wodna Drużyna Harcerska im. M. Zaruskiego