Start Aktualności Naczelniczka ZHP podpisała porozumienie o współpracy z Lasami Państwowymi

Naczelniczka ZHP podpisała porozumienie o współpracy z Lasami Państwowymi

fot. Karolina Piotorwska
Naczelniczka ZHP podpisała porozumienie o współpracy z Lasami Państwowymi

W celu zwiększenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas obozów, w poniedziałek 24 czerwca 2019 roku naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad podpisała porozumienie o współpracy z Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe z organizacjami harcerskimi.

Strony nawiązały współpracę w celu przekazania informacji, wiedzy i dobrych praktyk, chcąc stworzyć warunki do prawidłowego przygotowania i przebiegu obozów harcerskich. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom harcerskiego lata przebywającym na terenie lasów.

Lasy Państwowe i organizacje harcerskie mają tożsame wartości związane z ochroną i poszanowaniem przyrody. Dlatego porozumienie zawiera zapis o podejmowaniu inicjatyw popularyzujących wiedzę o środowisku.

Porozumienie podpisał Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz przedstawiciele organizacji harcerskich: Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, Stowarzyszenia Skautingu Katolickiego “Zawisza” Federacji Skautingu Europejskiego, Royal Rangers Polska, Niezależnego Kręgu Instruktorów Harcerskich “Leśna Szkółka”, Stowarzyszenia Skauci Króla i Stowarzyszenia Harcerskiego.