Przesyłam serdeczne pozdrowienia wszystkim przybyłym na XXIV Światowe Jamboree Skautowe – tymi słowami rozpoczął list skierowany do organizatorów i uczestników Jamboree Prezydent RP Andrzej Duda.

Jamboree ma istotne znaczenie dla przyszłości świata. Tysiące skautów z różnych krajów i kontynentów spotyka się tutaj często po raz pierwszy, ale nie po raz ostatni. Jestem przekonany, że więzi przyjaźni zawiązywane teraz, podczas tego zlotu, zaowocują także po wielu latach, kiedy przy różnych okazjach będziecie się spotykać już jako przedstawiciele swoich państw, wspólnot czy środowisk.Wtedy te dawne znajomości i wspomnienia ożyją a przywiązanie do wspólnej idei da podstawę do podejmowania razem pożytecznych i skuteczny działań w służbie bliźnim – dodał również w swoim liście Honorowy Protektor Ruchu Harcerskiego.

W swoim liście Prezydent RP zaprosił również wszystkich na European Jamboree, które odbędzie się już w 2020 roku w Polsce.

List został odczytany przez Ministra Wojciecha Kolarskiego podczas przyjęcia dyplomatycznego, które odbyło się na 24. Światowym Jamboree Skautowym.

List Prezydenta RP do organizatorów i uczestników Jamboree.