Start Aktualności “Leśny orzeł” sadzony przez harcerzy z ZHP ma szansę na rekord Guinnessa

“Leśny orzeł” sadzony przez harcerzy z ZHP ma szansę na rekord Guinnessa

“Leśny orzeł” sadzony przez harcerzy z ZHP ma szansę na rekord Guinnessa

Rozpoczęła się procedura zgłaszania “leśnego orła” do światowego rekordu Guinnessa w kategorii największy wzór z drzew. W akcji sadzenia wizerunku orła w październiku 2018 roku uczestniczyło ponad 1000 harcerek i harcerzy z Chorągwi Gdańskiej ZHP.

Po przeprowadzeniu pomiaru geodezyjnego Nadleśnictwo Lipusz zostało zakwalifikowane do dalszego etapu. Na wpisanie do księgi trzeba będzie jednak trochę poczekać. Wszystko wyjaśni się w momencie, kiedy zasadzone drzewa podrosną, nastąpi zwarcie koron i przebarwienie drzew.

W ubiegłym roku na terenie Nadleśnictwa Lipusz, w miejscu, przez które przeszła potężna nawałnica, posadzono las w kształcie orła. Akcja połączona była ze świętowaniem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzór będzie widoczny z lotu ptaka – godło Polski będzie mieć szerokość ok. 310 m.

Harcerze od samego początku włączali się w akcje sadzenia drzew na terenach poklęskowych w Nadleśnictwie Lipusz. Miejsce, w którym posadzony został wizerunek orła, nie jest przypadkowe – zachodnia granica Nadleśnictwa Lipusz była równocześnie granicą odrodzonego w 1918 roku Państwa Polskiego. Ten żywy pomnik stał się trwałym wspomnieniem tamtego czasu. Przedsięwzięcie „Sadzimy las dla Niepodległej” odbywało się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy.