Edukacja na uczelni wyższej zazwyczaj kończy się napisaniem i obroną pracy licencjackiej, inżynierskiej lub magisterskiej. Okazuje się, że wiele osób, nie tylko instruktorów ZHP, swoje dyplomy tworzy w oparciu o szeroko rozumianą tematykę harcerską.

W związku z tym już po raz VII Główna Kwatera ZHP ma przyjemność organizować konkurs na najlepsze prace naukowe poświęcone tematyce harcerskiej. Celem konkursu jest gromadzenie, promocja i upowszechnianie dorobku naukowego dotyczącego harcerstwa. Zgłaszanie prac trwa do 31 marca 2019 r.

Jesteś autorem pracy licencjackiej, magisterskiej, doktorskiej lub innej rozprawy naukowej opublikowanej albo przyjętej do publikacji? Jej treść opiera się na opisie lub analizie działalności harcerskiej? Jeżeli odpowiedziałeś pozytywnie na oba pytania, już dziś wyślij swoje zgłoszenie. Finaliści zostaną wyłonieni przez komisję konkursowa pod przewodnictwem prof. zw. dr. hab. hm. Adama Massalskiego. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 30 czerwca 2019 r. Zachęcamy do udziału i zapoznania się z regulaminem na stronie konkursu.