Przedstawiciele i przedstawicielki Związku Harcerstwa Polskiego wzięli udział w piątkowych wydarzeniach: Forum o Wychowaniu i konferencji „Społeczeństwo obywatelskie: przestrzeń troski o dobro wspólne”. Podczas konferencji „Społeczeństwo obywatelskie” odbył się panel „Polityka państwa skierowana do środowisk młodzieżowych”, którego jedną z penalistek była Naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad.

Forum o Wychowaniu zostało zorganizowane przez organizacje harcerskie i skautowe: Związek Harcerstwa Polskiego, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Skautów Europy – Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federację Skautingu Europejskiego, Stowarzyszenie Harcerskie, Royal Rangers Polska, Niezależny Krąg Instruktorów Harcerskich „Leśna Szkółka” i Stowarzyszenie Skauci Króla. Była to pierwsza debata o wychowaniu dzieci i młodzieży. Powstała ona, aby stworzyć płaszczyznę do publicznej dyskusji, w której mogą wziąć udział przedstawiciele świata nauki, praktycy wychowania, rodzice, nauczyciele, instruktorki i instruktorzy harcerscy.

Podczas 1. edycji Forum o Wychowaniu eksperci w dziedzinie pedagogiki – rodzice, badacze, wychowawcy, nauczyciele, instruktorzy harcerscy – mieli okazję wziąć udział m.in. w panelach „Rozmowa z młodym człowiekiem”, „Odpowiedzialność społeczna i patriotyzm” czy „Potencjał młodego człowieka”.

Drugim wydarzeniem, które odbyło się 27 listopada w Warszawie, była konferencja „Społeczeństwo obywatelskie: przestrzeń troski o dobro wspólne” organizowana przez Narodowy Instytut Wolności. Celem jej było stworzenie miejsca do spotkania, rozmowy oraz poszukiwania rozwiązań i inspiracji, które pomagają łączyć różne poglądy, idee i wartości, na rzecz dobra wspólnego.