14-17 listopada 2019 roku odbywa się w Krakowie Konferencja ICCS-EM, czyli Regionu Europejsko-Śródziemnomorskiego Międzynarodowej Katolickiej Konferencji Skautowej. Najważniejszym punktem obrad był wybór nowego Komitetu, a także przyjęcie planu strategicznego na lata 2019-2025.

40 uczestników z 19 państw miało okazję zaprezentować dokonania swoich organizacji w działaniu na rzecz rozwoju duchowego skautów, zaplanować pracę w czterech subregionach oraz rozważyć zadania stawiane przed wiernymi przez posynodalną adhortację apostolską Ojca Świętego Franciszka „Christus vivit”.

Dodatkową atrakcją konferencji była możliwość zwiedzenia Kalwarii Zebrzydowskiej, wysłuchania wykładu ks. prałata Sławomira Odera — postulatora procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II i procesu beatyfikacyjnego ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego oraz odprawienia mszy świętej w katedrze na Wawelu.

Przedstawicielami ZHP biorącymi udział w konferencji są zastępczyni naczelniczki ZHP hm. Lucyna Czechowska, kierowniczka Wydziału Wychowania Duchowego i Religijnego GK phm. Teresa Zawadza i instruktor WWDiR phm. Patryk Czerech.