Start Aktualności Koncert “Gospodarze-Gościom” rozpoczął 46. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej “Wiatraczek”

Dobiegło końca widowisko rozpoczynające 46. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. 13 lipca na scenie Amfiteatru Kadzielnia uczestników Wiatraczka przywitało blisko 470 artystów z województwa świętokrzyskiego.

Pomimo niesprzyjającej aury Kielczanie tłumnie przybyli zobaczyć show pt. “W Strasznym Dworze”. Temat przewodni nawiązywał do aktualnego roku Stanisława Moniuszki. Koncert składał się z czterech, uzupełniających się obrazów:

• Świętokrzyskie Czarowanie,
  • W Strasznym Dworze,
  • Ze Świata Czerpane,
  • Współcześnie z Tradycją.

Możecie poczuć magię tego muzyczno-baletowego wydarzenia oglądając jego finał przez internet.

Festiwal trwa do 21.07 i nie zwalnia tempa! Przed nami prezentacje uczestników w ramach Korowodu Festiwalowego oraz Koncertów na Rynku. Już 20 lipca o 19.30 na Koncercie Galowym Laureatów w Amfiteatrze Kadzielnia poznamy wyniki przeglądów konkursowych i dowiemy się, kto zdobędzie tegoroczne statuetki!

Zachęcamy także do brania udziału w wydarzeniach w ramach Festiwalu! Program Festiwalu znajdziecie na stronie: www.wiatraczek.pl

Niech się kręci!