Dla wędrowników z Polski rozpoczął się wyjątkowy czas. W 2019 roku swoje 20-lecie obchodzi Wędrownicza Watra, zaś w 2018 roku minęło 15 lat od wprowadzenia metodyki wędrowniczej z ZHP oraz 100 lat wędrownictwa w ogóle. Z tej okazji możesz zdobyć Jubileuszową Odznakę Wędrownictwa.

Zespół Wędrowniczy Wydziału Wsparcia Metodycznego GK ZHP i Komenda Wędrowniczej Watry zachęcają do codziennego wychodzenia w świat, działania na rzecz innych oraz dzielenia się pozytywną energią. To wszystko możecie zrealizować zdobywając odznakę. Do dzieła!

Odznakę mogą zdobyć wszyscy wędrownicy działający w drużynach wędrowniczych oraz kręgach akademickich. Jest ona też dostępna dla instruktorów pracujących z metodyką wędrowniczą. Jubileuszową Odznakę Wędrownictwa można zdobyć tylko w tym roku. Wszystkie szczegóły znajdują się regulaminie Jubileuszowej Odznaki Wędrownictwa.

Jakie zadania należy wykonać, aby zdobyć Jubileuszową Odznakę Wędrownictwa?

Dla jednostek wędrowniczych:

1. Wykonanie pożytecznej służby na rzecz środowiska lokalnego;
  2. Udział lub współorganizacja przedsięwzięcia z innymi drużynami wędrowniczymi;
  3. Zorganizowanie zbiórki dotyczącej świadomości obywatelskiej oraz wpływie działalności ZHP na kształtowanie postaw obywatelskich członków i instruktorów ZHP;
  4. Odbycie wędrówki całą jednostką.

Dla instruktorów pracujących w metodyce wędrowniczej:

1. Przeprowadzenie zbiórki bądź warsztatów dla wędrowników i wędrowniczek mających na celu pod niesienie poziomu wiedzy/umiejętności uczestników z zakresu metodyki wędrowniczej;
  2. Wykonanie pożytecznej służby na rzecz środowiska lokalnego;
  3. Podniesienie swoich kompetencji z wybranej dziedziny (niekoniecznie harcerskiej).

Termin zgłoszeń mija 14 lutego. Spieszcie się!