Start Aktualności Hm. Marek Boraczyński nowym skarbnikiem ZHP

Hm. Marek Boraczyński nowym skarbnikiem ZHP

Hm. Marek Boraczyński nowym skarbnikiem ZHP

28 lipca br. Główna Kwatera ZHP na wniosek naczelniczki ZHP hm. Anny Nowosad dokonała uzupełnienia swojego składu, powołując hm. Marka Boraczyńskiego na funkcję skarbnika ZHP.

Hm. Marek Boraczyński ma 56 lat. W latach 2014-2018 był skarbnikiem Chorągwi Gdańskiej, a wcześniej w latach 2010-2014 zastępcą komendanta chorągwi ds. organizacyjnych i członkiem komendy ds. finansowych (2007-2010). Do ZHP wstąpił w 1970 r. Swoją instruktorską drogę rozpoczął jako drużynowy w Hufcu ZHP Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa, gdzie pełnił później także inne funkcje. Hm. Marek Boraczyński jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, prowadził działalność gospodarczą związaną z wdrożeniami systemów finansowo-księgowych. Jest członkiem zarządu Fundacji Rozwoju Chorągwi Gdańskiej. Interesuje się turystyką, żeglarstwem, muzyką klasyczną i literaturą.

– Cieszę się, że do naszego zespołu dołączył druh Marek Boraczyński. Jego praktyczna wiedza finansowo-księgowa oraz doświadczenie z pracy skarbnika chorągwi pozwoli nam usprawnić zarządzanie majątkiem i gospodarkę finansową ZHP, jak również lepiej odpowiadać na potrzeby skarbników chorągwi, dotyczące m.in. koordynacji mechanizmów i procedur zarządczych w całym Związku. Liczę także, że nowy skarbnik ZHP w krótkim czasie zintensyfikuje prace podmiotów gospodarczych, których celem jest wspieraniem działalności statutowej Związku, czyli tzw. Grupy ZHP. Liczę, że pierwsze efekty tych działań pojawią się jeszcze w 2019 roku – w komunikacie do władz naczelnych Związku napisała naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad.

Naczelnik ZHP zarządza majątkiem ZHP i prowadzi gospodarkę finansową przy pomocy Skarbnika ZHP na zasadach określonych w Statucie ZHP. Skarbnik wchodzi w skład Głównej Kwatery ZHP, która jest zarządem stowarzyszenia.

Hm. Marek Boraczyński na funkcji skarbnika ZHP zastąpił hm. Krzysztofa Osmańskiego, który w dniu 12 lipca br. złożył rezygnację.