14 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Krwiodawcy. W związku z tym Inspektorat Honorowego Krwiodawstwa GK ZHP i Centralna Składnica Harcerska 4 Żywioły zapraszają wszystkie drużyny i gromady zuchowe do wzięcia udziału w ogólnopolskiej, harcerskiej akcji #harcerstwomamwekrwi.

Akcja polega na wykonaniu zdjęcia, video lub relacji ze zdobywania jednego z podpunktów sprawności krwiodawczych. Konieczne jest, aby w materiale umieścić hasło akcji #harcerstwomamwekrwi i nazwę jednostki. Następnie gotowy materiał należy opublikować na fanpage’u.

Pamiętajcie, że im kreatywnej tym lepiej. Trzy najlepsze materiały otrzymają oficjalne plakietki akcji #harcerstwomamwekrwi oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez składnicę związkową ZHP 4 Żywioły. Dla pozostałych uczestników składnica przewiduje kupon zniżkowy na umundurowanie, który na pewno przyda się tuż przed nadchodzącym harcerskim latem.

Akcja trwa od 1 kwietnia do 9 czerwca 2019 roku. Od 10 do 13 czerwca komisja konkursowa będzie dyskutować, która publikacja jest najbardziej interesująca i kreatywna. Wyniki zabawy poznamy w Światowy Dzień Krwiodawcy, czyli 14 czerwca.

Dzięki uczestnictwie w przedsięwzięciu #harcerstwomamwekrwi harcerze i zuchy nie tylko zdobędą sprawność krwiodawczą, ale także zagłębią się w temat honorowego krwiodawstwa i uświadomią sobie jak mogą ratować ludzkie życie.

Koniecznie weźcie udział w tym wydarzeniu i śledźcie akcję na Facebooku.