Harcerki i harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju Premierowi RP Mateuszowi Morawieckiemu i Radzie Ministrów. W niedzielę Ogień dotarł do Polski i roznoszony jest w sztafecie Światła.

W tym roku akcji Betlejemskiego Światła Pokoju towarzyszy hasło „Światło, które daje moc”. „Jeśli to jest światełko, które daje moc, to bardzo tego potrzebujemy. Harcerze niosą dobro i pomoc” – powiedział Premier do harcerek i harcerzy, odbierając Światło.

W przekazaniu uczestniczyła naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad, zastępczyni naczelniczki ZHP hm. Justyna Sikorska, członkini GK ZHP hm. Joanna Skupińska i naczelny kapelan ZHP hm. Wojciech Jurkowski.

Harcerki i harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego przekazują Betlejemskie Światło Pokoju od 29 lat. Od 26 lat, czyli od początku Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, Światło przekazywane jest na świecy Caritas. BŚP oraz świeca Caritas, to nieodłączne elementy Wigilii w Polsce. Płomień, który jest symbolem braterstwa, jedności i pokoju oraz świeca, która daje szansę na lepszą przyszłość dzieciom z potrzebujących  rodzin – to właśnie te akcje, które dają moc.