Program „Free Being Me – Dobrze być sobą” to propozycja WAGGGS, która włącza harcerki i harcerzy z całego świata w poszukiwanie idei dotyczących piękna i akceptacji swojego ciała. Ty również możesz stać się częścią tego projektu.

Propozycja pokazuje uczestnikom, że nie istnieje tylko jeden sposób bycia pięknym, a to, co wewnątrz nas liczy się najbardziej. Wskazuje stereotyp piękna, który jest stale promowany przez różnego rodzaju media.

Obecnie poszukujemy osób, które zostaną trenerami centralnymi oraz chorągwianymi ambasadorami. Aby wziąć udział w rekrutacji należy być instruktorem poziomu chorągwi i posiadać minimum stopień podharcmistrzyni/podharcmistrza.

Po zakończeniu rekrutacji odbędzie się szkolenie dla trenerów i ambasadorów programu, którzy będą odpowiedzialni za wspólne wdrażanie propozycji „Dobrze być sobą” w chorągwiach. Odbędzie się ono w terminie 6-8 września 2019 roku w Warszawie. Planowany koszt udziału w szkoleniu wynosi do 30 zł (koszt dojazdu we własnym zakresie).

Zachęcamy do udziału w projekcie, a w razie pytań do kontaktu z koordynatorką projektu hm. Joanną Czarnecką ([email protected]) oraz komisarką zagraniczną ZHP phm. Moniką Grądecką ([email protected]).