Badań potwierdzających  korzyści, jakie dzieci czerpią ze śpiewania i z obcowania z muzyką, jest na świecie wiele. Naukowcy zaobserwowali, że dzieci umuzykalnione odnoszą sukcesy w nauce i łatwiej przyswajają życiowe umiejętności. Dlatego tak ważne jest, abyśmy regularnie śpiewali ze swoimi podopiecznymi na zbiórkach i wyjazdach.

Jeżeli twoja drużyna polubiła śpiewanie, a wśród jej członków dostrzegasz nieodkryte talenta muzyczne, wybierzcie się na VII Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”.

Festiwal istnieje już od 7 lat. Co roku na przełomie marca i kwietnia harcerze z całej Polski przyjeżdżają do Starachowickiego Centrum Kultury, aby móc wspólnie pośpiewać, wymienić się doświadczeniami i przeżyć 2 dni wyśmienitej zabawy. Z każdą edycją coraz więcej osób prezentuje swoje talenty na starachowickiej scenie. Profesjonalne jury, dobrze dobrana kadra, samo miejsce i uczestnicy tworzą niepowtarzalną imprezę o prawdziwie harcerskim duchu.

Tegoroczna edycja odbędzie się od 05 do 07 kwietnia. Termin zgłoszeń upływa 17 marca. Wystarczy wejść na stronę w zakładkę Zgłoś się! i wypełnić formularz. Więcej informacji znajdziecie na Facebooku.

Zabierz przyjaciół i przybądź na Harcogranie! Czekamy na was!