Chcesz, aby Twoja drużyna zaangażowała się w European Jamboree 2020, ale na sam zlot nie możecie jechać? Chcesz, aby Twoja drużyna wzięła udział w międzynarodowej zbiórce, spotkała się ze skautami oraz skautkami, ale najchętniej to Wy zaprosilibyście ich do siebie? Chcielibyście pokazać im swoje miasto i móc poćwiczyć język angielski w praktyce? A może chcielibyście zaprosić skautów na swój obóz?

Dla wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w Europejskie Jamboree 2020 w miejscu swojego zamieszkania lub podczas akcji letniej stworzyliśmy propozycję o nazwie “Gościna dla skautów i skautek”.

Wiele ze skautowych grup przyjeżdżających do Polski przed lub zostających bezpośrednio po zlocie będzie organizowało sobie indywidualny, dodatkowy program pobytu w naszym kraju. Będą to pobyty krótsze lub dłuższe nastawione na zwiedzanie, poznanie Polski oraz polskiego harcerstwa. Część z tych grup będzie prosiła nas o skontaktowanie ich z polskimi środowiskami harcerskimi, które byłyby zainteresowane wspólnym spędzeniem czasu.

Dlaczego warto?

• jest to niepowtarzalna okazja spotkania skautów w miejscu Waszego zamieszkania
  • Jest to możliwość na przeżycie ciekawego międzynarodowego spotkania
  • Jest to okazja do promocji polskiego harcerstwa, naszych tradycji i zwyczajów
  • Jest to świetna okazja na rozwinięcie swoich umiejętności językowych
  • Bo może to być początek międzynarodowego partnerstwa i wspaniałej skautowej przyjaźni!

Skauci i skautki będą zainteresowani różnymi formami pobytu – część z nich będzie zainteresowana krótką formą:

• Wspólną zbiórką harcerską
  • Wspólnym kominkiem/ogniskiem
  • Wspólnym spacerem po mieście
  • Innymi formami zależnie od Waszej i ich pomysłowości oraz oczekiwań

A część z nich zainteresowana będzie dłuższą formą:

• Pobytem na obozie
  • Dłuższym pobytem w jednej miejscowości (w Waszej harcówce/hoteliku/hufcu itd.)

Skauci i skautki będą bardzo wdzięczni za Waszą pomoc oraz gościnę, za pokazanie im naszego kraju oraz naszego harcerstwa!

Zachęcamy do zgłaszania się i przekazywania tej wiadomości harcerzom z Waszych środowisk. Skautów zaprosić może każdy instruktor oraz wędrownik posiadający akceptację komendanta hufca i pełnomocnika KCh ds. zagranicznych. Zgłoszenia możecie dokonać poprzez formularz w tym linku. W razie jakichkolwiek pytań możecie się skontaktować z nami poprzez adres email: [email protected]