Harcerscy wychowawcy już po raz 6 spotkają się na Zlocie Kadry. Ponad 500 wolontariuszek i wolontariuszy ZHP przez najbliższe 5 dni uczestniczyć będzie w 6 różnych formach szkoleniowych, aby poszerzać swoją wiedzę i umiejętności. Wszystko odbywać się będzie w prawdziwie harcerskich warunkach – na terenie ośrodka harcerskiego „Perkoz” w woj. warmińsko-mazurskim.

Zlot Kadry to największa cykliczna akcja szkoleniowa organizowana przez Związek Harcerstwa Polskiego. Odbywa się co dwa lata, za każdym razem w innym, ciekawym miejscu. Pozwala poznać ludzi z różnych środowisk z całej Polski oraz zapewnia kadrze ZHP przestrzeń do budowy nowych relacji i więzi międzyludzkich.

Program Zlotu Kadry jest przygotowywany w oparciu o bieżące potrzeby organizacji. Umożliwia on harcerskim liderom wymianę doświadczeń, poznanie nowych form pracy oraz upowszechnianie dobrych praktyk. Tegoroczny zlot jest wyjątkowy – skupia się przede wszystkim na rozwijaniu wśród kadry umiejętności obozowania w warunkach polowych, a także zwróceniu uwagi na istotną rolę ogniska w życiu obozowym.

Ponad 100 wolontariuszy poświęciło swój wolny czas, by wziąć udział w przygotowywaniu VI Zlotu Kadry ZHP. Wszystko po to, by harcerscy instruktorzy mieli możliwość uczestnictwa w platformie wymiany doświadczeń oraz budowania nowoczesnego programu działania z dziećmi i młodzieżą. To właśnie harcerscy liderzy każdego dnia, z zaangażowaniem wychowują najmłodsze pokolenie Polaków w zgodzie z ideałami zapisanymi w Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim.

Udział w szkoleniach, warsztatach i konferencjach, które odbywają się podczas zlotu, będzie dla uczestników szansą na wzbogacenie wiedzy i umiejętności, przeżycie instruktorskiej przygody i nawiązanie nowych, wartościowych przyjaźni na całe życie.