Dziś towarzyszyliśmy w ostatniej drodze harcmistrzowi Łukaszowi Czokajło – członkowi Głównej Kwatery ZHP. Druh Łukasz zmarł 16 sierpnia 2019 roku mając zaledwie 40 lat.

Podczas uroczystości żałobnej w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Srebrny Krzyż Zasługi na ręce Moniki Czokajło przekazał Doradca Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pan Marek Rymsza.

Odznaczenie zostało przyznane za zasługi w działalności na rzecz kształtowania moralności i patriotycznej postawy polskiej młodzieży, za propagowanie idei harcerstwa.

W tych ciężkich chwilach smutku i bólu jesteśmy myślami i modlitwami z najbliższymi druha Łukasza – z jego żoną Moniką, córką Hanią, synem Mikołajem, Rodziną i Przyjaciółmi.