W sobotę zakończyło się walne spotkanie Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych PROM, podczas którego wybrano między innymi nowy Zarząd PROM na kadencję 2019-2021. W jego skład weszła członkini ZHP – Katarzyna Kuligowska.

Polska Rada Organizacji Młodzieżowych to forum współpracy organizacji pozarządowych, których członkami są młodzi Polacy.

Celem PROM jest między innymi popularyzacja uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, informowanie opinii publicznej o stanie polityki na rzecz młodzieży w Polsce oraz reprezentowanie organizacji członkowskich. Najważniejszym jednak zadaniem jest podejmowanie działań na rzecz stworzenia spójnej i nowoczesnej polityki na rzecz młodzieży w Polsce. PROM to ponad ćwierć miliona osób w organizacjach członkowskich, którymi są stowarzyszenia zarówno ogólnopolskie, jak i regionalne czy lokalne.

PROM jest oficjalnym przedstawicielem polskiej młodzieży na Unijnych Konferencjach Młodzieżowych, współpracuje między innymi z Radą Działalności Pożytku Publicznego, Grupą Wyszehradzką czy Europejskim Forum Młodzieży.

Nowemu Zarządowi życzymy wytrwałości w realizacji kolejnych projektów.