W dniach 1–6.05.2019 w Our Chalet (Adelboden, Szwajcaria), jednym ze światowych ośrodków WAGGGS, odbyło się szkolenie #UnlockLeadership4Change organizowane przez WAGGGS, w którym wzięli udział przedstawiciele organizacji członkowskich ze wszystkich regionów, w tym także z Polski.

Realizacja Celów Zrównoważonego Rozwoju jest jednym z najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed współczesnym światem. Temat ten podejmowany jest także przez skautki i skautów na całym świecie, zarówno w perspektywie lokalnej, jak i globalnej w ramach programów WAGGGS i WOSM. Związek Harcerstwa Polskiego reprezentowała instruktorka Zespołu ds. WAGGGS Wydziału Zagranicznego GK hm. Elżbieta Noga.

Podczas szkolenia poruszano kwestię istoty globalnych celów i ich świadomości w poszczególnych krajach i organizacjach. Uczestnicy zostali także wyposażeni w konkretne narzędzia, które z powodzeniem można wykorzystać w budowaniu programu drużyny i podejmowaniu konkretnych działań w ramach realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals – SDGs) lokalnie, zmieniając tym samym świat na lepsze.